Blogs

0 Vai man jāmaina mans braukšanas instruktors?

Daudzi jaunie autovadītāji pēc mācību braukšanas uzsākšanas uzdod sev šo jautājumu. Dažiem liekas, ka braukšanas instruktors ir pārāk bargs, citiem rodas aizdomas, ka instruktors mēģina uz viņu rēķina iedzīvoties un neko reālu nevar iemācīt. Dažs braukšanas instruktors ir pārāk nervozs, cits pārāk augstprātīgs un neaizmirst ik pa brīdim savu pārākumu izrādīt. Šādos brīžos pamatoti rodas jautājums, vai man tiešām ir vajadzīgs tieši šis braukšanas instruktors, vai arī pameklēt kādu citu?

Ja saikne ar instruktoru nav radusies, vai arī viņš šķiet nepatīkams, vispareizākais ir ilgāk nemocīties un savu braukšanas instruktoru nomainīt pret kādu citu. No tā nav jābaidās. Ir daudzi jaunie autovadītāji, kuri apmācību laikā brauc ar vairākiem instruktoriem. Tas ir tikai pozitīvi, jo katram braukšanas instruktoram ir savs apmācības stils, ko neiemāca viens, to iemāca otrs un saliekot to visu kopā, ieguvējs būs tikai jaunais autovadītājs.

Pie manis kādreiz mācījās sieviete, kura pirms manis bija nomainījusi jau piecus braukšanas instruktorus. Kādu dienu, iebraucot ar kārtējo kursantu apmācību laukumā, skatos un brīnos – mana Eva brauc tumšā BMW ar citu instruktoru. Es viņai prasu: “Kas tad nu, esmu tev jau apnicis?” Un kādu atbildi es dzirdu? “Jūs, Normund, neuztraucieties! Es jau nebraucu tikai ar BMW, man ir vēl viena braukšanas instruktore, kurai ir VW GOLF.” Abi pasmējāmies un draudzīgi šķīrāmies, līdz nākamajai mūsu braukšanas nodarbībai. Valsts braukšanas eksāmenu Eva nokārtoja bez jebkāda uztraukuma ar pirmo reizi. Pēc tam bija ļoti patīkami dzirdēt to, ka arī savu dēlu viņa braukšanas apmācībā sūtīs pie manis :).

Braukšanas instruktoru izvēle ir ļoti liela, tāpēc, ja kaut kas nav tā, kā gribētos, nav vajadzības sevi mocīt un nākt uz braukšanas nodarbībām kā pie stomatologa. Droši jāmaina braukšanas instruktors un jāpamēģina braukt ar citu. Ja nav noveicies ar pirmā instruktora izvēli, tad nevajag domāt, ka visi pārējie ir tādi paši. Ir ļoti daudz labu instruktoru, kuri savu darbu veic apzinīgi, ar pilnu atdevi un pacentīsies, lai jaunais autovadītājs pēc b kategorijas vadītāja apliecības iegūšanas, uz ceļa justos droši.

,
26.07.2009

Nedaudz par mani

Mans vārds ir Normunds Kolāts un par B kategorijas praktiskās braukšanas apmācības instruktoru strādāju kopš 2007. gada (apliecības Nr. 003114). Apmācību veicu gan krievu, gan latviešu valodās. Savs darbs ļoti patīk un to veicu ar pilnu atdevi, jo apzinos, ka tieši no mana darba rezultātiem būs atkarīgs tas, cik droši un pārliecinoši jaunais automobiļa vadītājs jutīsies satiksmē, vai neapdraudēs sevi un citus satiksmes dalībniekus.

  • Apmācu jebkuras autoskolas audzēkņus, kā arī tos, kuriem, dažādu iemeslu dēļ, autovadītāja tiesības ir anulētas, vai arī vadītāja apliecība ir iegūta, taču braukšanas iemaņas ir zudušas.
  • Apmācu kursantus, kuriem instruktors ir, bet, kuri vēlas izbraukt ar citu instruktoru, izmēģināt citu automašīnu vai, sava instruktora aizņemtības dēļ, nevar izbraukt tik daudz, cik viņi to vēlētos.
  • Veicu pārbaudes braucienus pirms valsts eksāmena, ja kursants uzskata, ka viņš brauc pietiekoši labi, taču instruktors, kādu iemeslu dēļ, viņu uz eksāmenu vēl nelaiž.

Katram kursantam cenšos atrast individuālu apmācības pieeju. Ja apmācāmā persona vēlas iegūt b kategorijas vadītāja apliecību pēc iespējas īsākā laika periodā – nodarbības tiek organizētas biežāk. Ja kursants, personīgu iemeslu dēļ (darbs, mācības), nevar tikt uz nodarbībām no rīta vai pa dienu, braukšanas apmācību iespējams organizēt arī vēlu vakarā, kā arī brīvdienās un svētku dienās. Ja redzu, ka, tuvojoties valsts eksāmenam, kursants sāk pārmērīgi uztraukties, organizēju braukšanu tieši pirms eksāmena, lai kursants atgūtu ticību saviem spēkiem, nomierinātos un psiholoģiski būtu gatavs eksāmenam. Par braukšanas apmācības kvalitāti varēsiet spriest jau pēc pirmās nodarbības. Mācību automašīnu vienmēr uzturu labā tehniskā stāvoklī, sekoju, lai salonā būtu tīrība un braukšanas apmācība būtu maksimāli patīkama. Pēc dabas esmu mierīgs, nosvērts, ar labu humora izjūtu. Cenšos nekad nepacelt balsi uz kursantu jo, ja tas ir jādara, tad tas nozīmē tikai to, ka pats kaut ko neesmu viņam iemācījis. Lielu prieku sagādā katrs kursants, kurš mana darba rezultātā, iegūst ilgi gaidīto vadītāja apliecību. Brīvajā laikā lasu grāmatas, spēlēju ģitāru, nodarbojos ar zemūdens medībām un atpūšos pie dabas.